Субота
04.05.2024
07:19
Вітаю Вас Гость
RSS
 
ПЕРША ВЧИТЕЛЬКА
Головна Реєстрація Вхід
Каталог статей »
Форма входу

Меню сайту

Категорії розділу
Готуємось до уроку [16]
виховна робота [3]
сценарії
для батьків [13]
поради, рекомендації
Записник учителя [8]
поради, ідеї, досвід

Нас відвідують...

Статистика
Total users: 1034
Зарег. на сайте
Всего: 1034
Новых за месяц: 0
Новых за неделю: 0
Новых вчера: 0
Новых сегодня: 0
Из них
Администраторов: 1
Модераторов: 1
Проверенных: 0
Обычных юзеров: 1032
Из них
Парней: 114
Девушек: 920

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Моя робота » Записник учителя

Увага! Діти на дорозі!

Тема. Дорожні правила вивчай, ніколи їх не забувай!

 Мета: повторити правилa дорожнього руху, призначення дорожніх знаків; закріпити вміння правильно переходити вулицю;

          розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість;

          виховувати бережливе ставлення до свого життя та життя інших.

 Обладнання: таблиця з дорожніми знаками.

Хід уроку

 I. Організація класу

 Дорожні правила вивчай,

Їх треба зазубрити!

Ніколи їх не забувай,

Щоб у безпеці жити!

 II. Актуалізація опорних знань

 — Діти, чи доводиться вам переходити дорогу, йдучи до школи?

 — Де треба переходити вулицю?

 — Які дорожні знаки ви знаєте? (Використовується таблиця.)

 — Яке значення має світлофор на дорогах?

 — До чого може призвести порушення правил дорожнього руху?

 Прочитайте запитання і виберіть правильний варіант відповіді.

Тестове завдання.

 1) Яка частина вулиці призначена для пішохода?

 а) дорога;

 б) тротуар;

 в) велосипедна доріжка.

 2) Як пішоходи повинні ходити по тротуару?

 а) дотримуватися середини;

 б) з лівої сторони;

 в) з правої сторони.

 3) На який сигнал світлофора можна переходити вулицю?

 а) червоний;

 б) жовтий;

 в) зелений.

 4) Якщо на дорозі немає «зебри», то дорогу треба переходити:

 а) в будь-якому місці;

 б) через підземний перехід;

 в) почекати, поки на дорозі не буде транспорту, і перейти дорогу.

 III. Повідомлення теми і мети уроку

 — А зараз, діти, відгадайте загадку:

 То пряма, то рівна, то крута,

 Поведе тебе по всіх світах

 Починається з порога

 Безкінечна ця … (дорога)

Сьогодні ми продовжимо вивчення Правил дорожнього руху, щоб уберегти себе від небезпеки. Обов’язкова вимога до кожного з нас – всі, без винятку, повинні чітко виконувати їх.

 IV. Обговорення  дорожніх ситуацій.

— Діти, про аналізуйте дорожні  ситуації, зробіть правильні висновки, запам’ятайте їх. (Ситуації записані на дошці)

Ситуація 1.

Діти переходять через вулицю, дивляться одне на одного і розмовляють між собою.

(Так робити небезпечно. На дорозі слід бути уважним і не відволікатися на розмови).

Ситуація 2.

Перехожий перебігає дорогу у місці пішохідного переходу бігом.

(Це робити небезпечно. Переходити дорогу треба кроком, не поспішаючи).

Фізкультхвилинка «Світлофор»

 — А зараз проведемо гру на уважність. Називається вона «Світлофор».

 Спочатку об’єднаємося в дві команди. Правила гри: коли я вам показую червоний колір – ви стоїте. На жовтий колір — плескаєте в долоні, а на зелений – ви тупаєте ногами. В кожній групі, учень, який припустився помилки, сідає. Виграє та команда, що допустить найменше помилок.

V. Розв’язання цікавих задач про дорожні ситуації

Робота в групах.

Задача 1.

П’ятеро хлоп’ят гралися в м’яча на проїжджій частині дороги. Двоє пішло додому. Решта дітей залишилося гратися на дорозі. Скільки малят вчинили правильно?

Відповідь. Жодного. Гратися на проїжджій частині дороги заборонено.

Задача 2.

Четверо хлопчиків поїхали кататися на велосипедах по вулиці селища. Одному з них було 13 років, решті по 15. Скільки дітей не порушили правил дорожнього руху?

Відповідь. Троє. Їздити на велосипедах дітям дозволяється з 14 років.

Задача 3.

Із автобуса вийшло семеро пасажирів. Троє з них підійшли до пішохідного переходу,  двоє пішли обходити автобус спереду і двоє лишилось на автобусній зупинці. Скільки чоловіків вчинило правильно?

Відповідь. Двоє. Найнебезпечніше зачекати, доки автобус від’їде від зупинки і тільки потім переходити дорогу.

VI. Рефлексія.

 — То про що ми сьогодні говорили на занятті?

 — Де це нам пригодиться?

 — Чому ми маємо знати це?


                                                                                                                                                                                                   

Категорія: Записник учителя | Додав: Тетяна (09.09.2011) | Автор: Татяна
Переглядів: 697 | Теги: Виховання | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

Методичний портал


Теги

Ми відвідуємо...
Страна Мастеров

Природа і ми

Афоризми

Архів записів


Copyright MyCorp © 2024